Menu
Your Cart
AYNI GÜN KARGO & HIZLI TESLİMAT ÖZEL ÜRETİM OLAN ÜRÜNLERİMİZDE HIZLI KARGO! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANLAŞMALI KARGO İLE HIZLI GÖNDERİM MAĞAZAMIZDAN SATIN ALMA İMKANI TOPTAN TEKLİF UYGUN FİYAT FIRSATI!
HAVALE/EFT & KREDİ KARTI SEÇENEĞİ ÖZEL ÜRETİM OLAN ÜRÜNLERİMİZDE HIZLI KARGO! ÜCRETSİZ KARGO FIRSATI YAKALA!

Kastamonu Çekme Helva Çeşitleri

Kastamonu Çekme Helva Çeşitleri

Kastamonu Doğal Helva

 

Yüzyıllardır toplumumuzda helvanın yeri bilinir. Geçmişi tam Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine dayanan bu lezzet kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Kastamonu adetlerinden biri de erkek çocuk doğumu sonrasında helva dağıtma geleneği olarak biliniyor. Yine aynı şekilde cenazelerden sonra da helva dağıtımı adetler arasında yerini almaya devam ediyor.

Kastamonu’da doğal helva satışı en çok yapılan lezzetler arasında yerini alıyor.

Tahin ve şeker malzemelerinden üretilen bu helva doğal tadı ve verdiği doğal enerji sebebi ile vazgeçilmez lezzetler arasında Kastamonu yöresinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Sadece Kastamonu yöresinin değil ülkemizde pek çok yörenin de sofralarını süslemeye devam ediyor.


Kastamonu Doğal Helva Yararları 

Bu helva çeşidinin içerisinde yer alan başta tahin içeriği sebebi ile bol miktarda vitamin içerir. Mineral ve fosfat gibi vücuda pek çok yararı olan bu maddeler nedeni ile hem bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Hem de enerji vermesi ile bilinir. Bunların dışında da soğuk kış aylarında helva yiyen kişilerin üşümeyeceğine dair inançlar da söz konusudur.

Tatlı milletimiz tarafında çok tüketilen besinler arasında yerini alır. Tatlılar arasında yerini alan Kastamonu doğal helva hem verdiği müthiş lezzet hem de içeriğinden kaynaklı olarak verdiği vitamin ve mineral takviyesi ile en iyi tatlılar arasında yerini almaya devam ediyor.

Bu doğal yapıda bulunan helvanın en önemli yararlarından biri de içerisinde hiçbir şekilde hayvansal kaynaklı içerik barındırmamasıdır. Bu özelliği sebebi ile de özellikle vegan ve vejeteryan kimseler içinde tüketimi mümkün olmaktadır. Kalsiyum ve mineral ihtiyacına da hitap eden bu tat çocuklar içinde hem tatlı hem de yararlı bir besin kaynağıdır.Kastamonu Doğal Helva Fiyatları

Tüm ürünlerde olduğu gibi Kastamonu doğal helvada da ürünün boyutuna ve gramına göre fiyatında değişiklikler meydana gelmektedir. Paket halinde de satışı yapılan Kastamonu doğal helvalar paketin büyüklüğüne ya da toptan perakende alınmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Helvanın içerisinde fıstık ya da fındık bulunması ya da kakaolu sade olması gibi özellikler ile de ürünün fiyatında değişiklikler olmaktadır.


Kastamonu Doğal Helva Nerden Alınır? 

Kastamonu her yöresi birbirinden farklı ve güzel tatlara sahiptir.

Her lezzetin bir hikâyesi ve hikâyesi olması o tatlara ayrı bir güzellik katıyor.

Kastamonu yöresinin yapılışı emek isteyen tarih ve lezzet kokan efsane tatlardan biridir.

1800’lü yıllara dayanan çok uzun bir geçmişi vardır. Osmanlı padişahlarının sofralarının vazgeçilmez tatlılarından biri olduğu da söylenmiştir.

 Helva üreticileri, Kastamonu’da gıda ürünleri üreten firmalar arasında dünden bugüne özel bir yer tutmuştur.

İstanbul’un Topkapı Sarayı’ndan Anadolu’ya “saray helvası” ya da “Çekme helvası” olarak uzanan bu tatlı, günümüzde Kastamonu’nun en önemli yöresel ürünlerinden biridir.

İnsan yüzünde bir gülümsemeyle helva; Çikolata, fındık, Antep fıstığı ve tarçının sade tatları ile Kastamonu’dan Türkiye’nin ve hatta dünyanın farklı bölgelerine ulaşmış ve büyük ilgi görmektedir.

Helvayı; Beyaz şeker, un, tereyağı,  margarin ve/veya yemeklik bitkisel yağ, sitrik asit, gerektiğinde çeşniler eklenerek teknik olarak işlenen bir üründür. Şehirde ve ülkemizde çokça tüketilen bir üründür.

Ağzınızı tatlandırmak için bu güzel pamuk gibi helvanın tadına bakmak için en doğru yer sitemizdir. En kaliteli ve en doğal Kastamonu doğal helvasını almak için sitemizden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.