Menu
Your Cart
AYNI GÜN KARGO & HIZLI TESLİMAT ÖZEL ÜRETİM OLAN ÜRÜNLERİMİZDE HIZLI KARGO! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANLAŞMALI KARGO İLE HIZLI GÖNDERİM MAĞAZAMIZDAN SATIN ALMA İMKANI TOPTAN TEKLİF UYGUN FİYAT FIRSATI!
HAVALE/EFT & KREDİ KARTI SEÇENEĞİ ÖZEL ÜRETİM OLAN ÜRÜNLERİMİZDE HIZLI KARGO! ÜCRETSİZ KARGO FIRSATI YAKALA!

Kastamonu Gurme Paketler

Kastamonu Gurme Paketler

Kastamonu Gurme Paketleri

Çiğ etin çeşitli baharat ve tuzlarla kurutulması ve bu sayede uzun süre saklanması için yapılan lezzetli bir besindir. Türk mutfağının ve sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Orta Asya Hunları tarafından bilinen ülkemizde gurme pastırma üretiminin ana yeri Kastamonu’dur. Savaşlar sırasında askerlerin yanlarında koruyucularla birlikte taşıdıkları ana gıda kaynaklarından biri olduğu bilinmektedir. Gurme pastırmanın zorlu koşullarda asker ve süvarileri daha güçlü ve dayanıklı kılmak için yenildiği söylenir. Kastamonu gurme paketleri profesyonel bir sunum ile sizlere gönderilmektedir.

Kastamonu Gurme Paketleri Yararları

Kastamonu gurme paketleri spesiyallerimizden olan pastırma, antrikot ve fileto gibi değerli etlerin tuzlanıp kurutulmasıyla elde edilen etli pastırma ürünüdür. Etlerin ve çemen otlarının tuzlanıp kurutulmasıyla yapılan fermente ve son derece sağlıklı bir besindir. Çemen otu eti muhafaza etmenin bir yöntemidir. Çemen otu kanı dolaştırmada ve çemen otu ve sarımsağın neden olduğu insülin direncini azaltmada olumlu bir etkiye sahiptir. Hijyenik koşullarda, kaliteli yöntemlerle üretilen ve doğru tüketilen pastırma çocuklarımıza ve yetişkinlere gönül rahatlığı ile yedirebileceğimiz faydalı bir besindir.

·         Gurme pastırma paketi vitamin, potasyum, kalsiyum ve demir içerir.

·         Pastırmanın en bilinen avantajı daha az işlenmiş et olduğu için besin değerini kaybetmemesi ve yüksek protein içeriği ile çok iyi bir enerji kaynağı olmasıdır.

·         Çemen otu tohumu (bitki satın alın) kullanıldığı için çemen etinin kanı yağlamada ve insülin direncini düşürmede olumlu etkisi vardır.

·         Çemen otu ciddi bir gıda koruyucudur ve bakteri ve mantarların büyümesini engeller.

·         HDL kolesterolü olumlu etkiler ve sindirimi destekler.

·          Sindirimi teşvik eder ve mide ve bağırsaklardaki gaz problemlerini hafifletmeye yardımcı olur.

·          Bilimsel araştırmalarla desteklenmese de çemen tohumlarının da anne sütü üretimini artırdığına inanılmaktadır.

 

Kastamonu Gurme Paketleri Fiyatları

Et ürünleri arasında en yüksek fiyatlı ürün pastırmadır. Bunun nedeni, süreçteki adımların çok ve zahmetli olmasıdır. Pastırma fiyatları pastırma çeşidine göre değişmektedir. Hayvanın farklı bölgelerinden elde edilen etlerden yapılan pastırmaların tadı ve kalitesi farklı olduğu için fiyatları da değişiklik gösterecektir. Kastamonu Gurme paketleri fiyatları konusunda ekonomik bir politika benimsenmektedir.

Kastamonu Gurme Paketleri Neden Alınır

 Pastırma yapımında etin farklı aşamalardan geçerek tüketime hazır hale getirilmesi işlemlerini içerir. Tamamen doğal pastırma yapmaya özen gösterilen kaliteli, güvenilir ürünler için katkı maddesi kullanılmamasına ve tüm işlemlerin doğal olmasına özen gösterilmelidir. Kastamonu gurme paketleri lezzet değeri açısından da oldukça yüksektir. Ağzınızda bırakacağınız tat sayesinde düzenli bir tüketim sağlayabilirsiniz. 

Doğal pastırma üretiminin ana maddesi olan et, doğal ortamda ve katkısız yemle yetiştirilen sağlıklı hayvanlardan gelmelidir. Pastırmanın kalitesine gelince, 3-7 yaş arası ve orta derecede yağ içeren dana etinin cinsine dikkat edilmelidir. En kaliteli gurme paketleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

    1 ASIR devam eden lezzet mirası1 Kg PASTIRMA ve 1kg SUCUK Aynı  paketin icine konulacaktır.Canlı Pastırmacı Fatih olarak 1 asırdır gelen tecrübemizle dedelerimizden gördüğümüz şekilde doğal olarak üretim yapmaktayız.Ürünlerimizde hiç bir şekilde kimyasal katkı maddesi kullanılmada..
2.323,00TL
Vergiler Hariç:2.300,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)